| | |                        | | |
rivals
   
Slezská hokejová liga
Hokejová FUN liga Orlová
datum : 2022/03/15 - 21:55 | napsal : M.Chlup | kategorie : HCHS

Finále playoff HFLO: HC Specnaz vs HC Horní Suchá

Je to tam!

V pondělí 14.3.2022 jsme nastoupili do finálového zápasu Hobby FUN ligy Orlová. Hrát se začalo večer okolo desáté hodiny a jelikož to bylo finále, hrálo se 3x20 minut (ostatní zápasy v HFLO jsme hráli 3x15 minut).

Po postupu ze semifinále proti týmu Andílci výhrou 8:4 a 10:8 na nás ve finále čekali HC Specnaz, kteří do finále prošli hladce nad Dream Team, a to výhrou 11:0 a 11:2. Specnaz suverénně ovládli celou základní část HFLO, kdy si nepřipsali ani jednu prohru. Jejich skóre v základní části bylo neuvěřitelných 51:12. Naše první konfrontace se Specnaz byla hned v prvním zápase základní části, který pro nás skončil vysokou prohrou 5:15. Do finálového zápasu jsme tak šli jako outsideři.

Pár dnů před finálovým zápasem jsme řešili soupisku. Byly dvě možnosti. Poskládat co nejlepší tým a hrát na dvě pětky toho nejlepšího co máme, nebo hrát na tři útočné lajny. Nakonec jsme se rozhodli pro druhou možnost, aby do zápasu nastoupili hráči, kteří hrají amatérský hokej 5 let, ale i ti, kteří tento rok začali poprvé. Když už jsme jako tým prošli sezónou až do finále, rozhodně jsme nechtěli někoho o napětí finálového zápasu připravit.

Den před zápasem jsme si v pár lidech sedli a domluvili se na útočných a obranných řadách. Byli jsme si vědomí síly soupeře a podle toho jsme zvolili věci, které chceme v zápase aplikovat. Taktika byla jasná ... ze Specnaz se neposr*t, hrát hokej srdcem a nechat na ledě duši. V šatně před zápasem jsme připravili pro hráče malé občerstvení a padla finální a zároveň finálová motivační řeč.

Karty byly rozdány a šlo se na led. Zápas se hrál v rychlém tempu, bylo vidět spoustu emocí jak na ledě, tak i na střídačkách, osobních soubojů, šarvátek, bojovalo se o každý centimetr ledu. Z toho pramenily vyloučení na obou stranách. Soupeře jsme poctivě napadali a nedávali jsme mu prostor na kombinaci. Poctivý přístup každého hráče byl odměněn výhrou 5:3, mistrovským titulem HFLO a poprvé v týmové historii jsme si mohli zakřičet MISTŘI, MISTŘI, MISTŘI!!!

HC Specnaz : HC Horní Suchá 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: Koupil (Kožušník), Cechel (Koupil), Koupil (Glatz), Kubica L. (Kubica Mi.), Macko

© 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví HC Horní Suchá